Poznaj minimalistyczne rozwiązania dla mebli łazienkowych

0

Co zrobić, aby zapanować nad bałaganem w łazience? Bardzo wiele osób zadaje sobie to pytanie, a odpowiedź jest tylko jedna. A mianowicie, mamy na myśli meble łazienkowe, które pomogą zorganizować pomieszczenie w taki sposób, by pochować większość przedmiotów odpowiadających za bałagan. W tym przypadku nasz artykuł skupi się na sprytnym wyposażeniu małej łazienki.

Poznaj minimalistyczne rozwiązania dla mebli łazienkowych

Czy małą łazienkę trudno wyposażyć?

W dzisiejszych czasach aranżacja małej łazienki to żaden problem. Producenci są przygotowani na pomieszczenia o małej powierzchni, stąd też w ich ofercie można znaleźć meble i inne elementy wyposażenia w niestandardowych wymiarach. Dzięki temu można bez problemu dopasować produkty do ciasnego i wąskiego pomieszczenia. Co więcej, ich zaprojektowane meble mają na celu zwiększyć komfort i funkcjonalność łazienki.

Jak wyposażyć łazienkę o małej powierzchni?

Wybór mebli łazienkowych jest w dużym stopniu uzależniony od wielkości i ułożenia pomieszczenia. Dlatego dla mniejszych łazienek powinno się wybierać szafki o prostym kształcie bez jakichkolwiek ozdób, czy dekoracyjnych uchwytów. Prócz tego najlepiej byłoby, gdyby szafka była z zabudowaną umywalką, w ten sposób zaoszczędzimy sporą ilość miejsca, a przede wszystkim zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów. Warto także zwrócić uwagę, na to czy w szafkach są przegródki, które pozwalają w praktyczny sposób rozdzielić przedmioty toaletowe. Takie podejście zapewnia HIKO zestaw szafki łazienkowej 80 cm z umywalką biały połysk.

Jak wiemy w małej łazience trudno o miejsce do przechowywania przedmiotów toaletowych, dlatego też kolejnym niezwykłym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni, znajdującej się nad pralką. To właśnie za pomocą praktycznej szafki łazienkowej nad pralkę można stworzyć zupełnie nową przestrzeń na środki czyszczące, kosmetyki czy inne akcesoria. A co najważniejsze maszyna jest tak zabudowana, że elementy szafki w żadnym wypadku nie przeszkadzają jej w pracy.

Sprawdź jak wyglądają projekty łazienek o małej powierzchni

Jakie cechy posiadają dobre meble łazienkowe?

  • funkcjonalność,
  • pojemność,
  • ergonomiczność,
  • odporność na wilgoć,
  • trwałość,
  • posiadają system cichego domykania,
  • uniwersalny i estetyczny wygląd.

Jaką rolę pełni system cichego domykania w utrzymywaniu porządku?

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu porządku nie tylko na zewnątrz łazienki, ale również w środku szuflad. Zamów takie szafki, które posiadają przegródki oraz korzystają z systemu cichego domykania. System ten ma za zadanie spowalniać ruch podczas zamykania szuflad, na skutek tego wszystkie przedmioty pozostaną na swoim miejscu. Ciche domykanie oprócz tego, że odpowiada za komfort użytkowania, to również zwiększa jego bezpieczeństwo.

Małe łazienki niekiedy sprawiają trudności w aranżacji wnętrza, jednak specjalnie dla Państwa powstała kolekcja mebli Hiko & Komo, która w pełni pozwoli wykorzystać wolną przestrzeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl