Łazienka z toaletą czy osobno?

0

Projektując łazienkę, jedną z podstawowych spraw jest ustalenie tego, czy chcesz urządzić łazienkę z toaletą czy osobno. Jakie są wady a jakie zalety posiadania osobnej łazienki z toaletą? Czy warto myśleć o tym rozwiązaniu? A jeśli tak, to dlaczego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Łazienka z toaletą czy osobno?

Zalety osobnej toalety

Istnieje wiele zalet tego, że łazienka jest podzielona na dwie części. Jest to rozwiązanie bardzo komfortowe pod względem użytkowania i zachowania maksymalnej higieny.

Higiena - zaleta osobnego wnętrza

Kwestia higieny zdecydowanie przeważa na korzyść wygospodarowania miejsca na osobną toaletę. Jak powszechnie wiadomo podczas korzystania z urządzeń sanitarnych takich jak miska ustępowa, gromadzą się bakterie, które unoszą się w postaci oparów. Przez to osadzają się one na ręcznikach i szczoteczkach do zębów. Na co dzień oczywiście nie zastanawiamy się nad tym faktem, ale prawdą jest, że bakterie pojawiają się nawet w najbardziej zadbanym miejscu. Nie są one widoczne gołym okiem, ale każdy ma świadomość tego, że są. Dlatego osobna toaleta jest idealnym rozwiązaniem pod względem higieny.

Komfort - zaleta osobnej toalety

Kiedy z łazienki korzysta cała rodzina, zdecydowanie się na osobne pomieszczenie toalety daje poczucie komfortu jej użytkownikom. Dzięki temu rozwiązaniu sama toaleta staje się miejscem intymnym, które jest bardzo pożądane przy załatwianiu swoich potrzeb fizjologicznych. Poza tym odseparowując od siebie te dwie części łazienki automatycznie zmniejszamy ryzyko pojawienia się sytuacji, w której domownik jest zobowiązany czekać na zwolnienie się łazienki przez drugiego użytkownika - szczególnie w sytuacjach, kiedy jeden z domowników chce korzystać z toalety, a drugi chce wziąć prysznic.

Nasi projektanci doskonale wiedzą jak zagospodarować każdą wolną przestrzeń Malutka szafka z umywalką jest wprost idealna do osobnej toalety

Przeciwwskazania dla osobnej toalety

Mimo, że względy higieniczne i poczucia komfortu sprawiają, że wygospodarowanie osobnej przestrzeni na toaletę wydaje się być idealnym rozwiązaniem, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania co do realizacji tego pomysłu.

Nie ma miejsca na umywalkę w toalecie

Pierwszą rzeczą, przez którą zdecydowanie odradzamy oddzielenie części toalety od łazienki jest bardzo małe pomieszczenie na toaletę. Jeśli nie ma w nim miejsca na chociażby najmniejszą umywalkę, to takie pomieszczenie naprawdę nie ma sensu. Nie dosyć, że załatwianie potrzeb fizjologicznych w tak ciasnej klitce nie będzie należało do komfortowych, to na dodatek i tak będzie się trzeba udać do głównej łazienki, aby umyć ręce. Już dawno wyszliśmy naprzeciw mikroskopijnym wręcz pomieszczeniom i stworzyliśmy meble z kolekcji GIZO, a w niej najmniejszą możliwą, praktyczną i komfortową umywalkę z szafką.

  • Zobacz tutaj listę produktów typu szafka z umywalką dostępnych w naszym sklepie.

Mała łazienka w bloku

Jeśli masz małe mieszkanie, a co za tym idzie małą łazienkę, to absolutnie nie ma sensu rozdzielać jej na dwa osobne pomieszczenia. Lepszym rozwiązaniem jest ewentualne postawienie cienkiej ścianki działowej, która pomoże choćby wizualnie wyodrębnić strefę wc od reszty łazienki. Nie będzie to tak komfortowe jak w przypadku oddzielnych wnętrz, ale pomoże utrzymać większą higienę w tym pomieszczeniu.

A ty? Jakie rozwiązanie chcesz zastosować we wnętrzu Twojej łazienki? Podziel się swoją opinią w komentarzu poniżej!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl