Kabina WALK IN bez tajemnic - poradnik

0

Ścianki prysznicowe walk in stały się symbolem nowoczesnych łazienek, a ich oryginalny design zrewolucjonizował wygląd prysznica. Mamy nadzieję, że garść informacji w naszym artykule pomoże wam podjąć decyzję o zakupie kabiny typu walk in. Są one nowoczesne, eleganckie i bardzo wygodne. Bez wątpienia będą one praktycznym i stylowym elementem każdej łazienki.

Kabina WALK IN bez tajemnic - poradnik

Czym są kabiny prysznicowe typu WALK IN?

Kabiny typu walk in to inaczej kabiny otwarte. Są to duże tafle szkła bez ruchomych elementów czy drzwi, co niesie za sobą duży komfort użytkowania.

Tego typu kabina umożliwia optymalne zaprojektowanie stref w łazience i podział przestrzeni. Prosta forma pozwala zaistnieć innym elementom wystroju wnętrza jak gustownym kafelkom, pięknym detalom czy lustrom. Nie ingeruje w przestrzeń, a jedynie ją dopełnia.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a niektóre z nich mogą być ozdobą same w sobie. Te w czarnej czy białej aluminiowej ramie doskonale wpasują się w styl industrialny, czy loftowy, dzięki temu będą grać pierwsze skrzypce w łazience.

Do jakich wnętrz pasują ścianki walk in?

Ścianki walk in pasują zarówno do wnętrz niewielkich, jak i przestronnych salonów kąpielowych. Można montować je na nisko profilowym brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Jednym słowem - kabiny walk in są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań na łazienkowym rynku.

Jakie zalety ma kabina walk in?

Do podstawowych zalet kabin walk-in należą funkcjonalność, wygoda użytkowania, jak i utrzymania jej w czystości. W porównaniu z tradycyjnymi kabinami nie mają elementów, które mogłyby się zużyć (zawiasy, rolki), dzięki czemu mniej jest też zakamarków, które trzeba czyścić.

Kabiny walk in szczególnie docenią osoby mające problemy z poruszaniem się. Wchodzenie do nich i wychodzenie jest wyjątkowo łatwe. Kabina może być naprawdę przestronna, ponieważ nie ogranicza nas rozmiar brodzika, nie ma żadnego progu, więc swoboda poruszania się jest większa. Łatwiej też zamocować uchwyty, czy siedzisko, które przyda się osobom starszym lub niepełnosprawnym.

Przy wyborze ścianki należy zwrócić szczególną uwagę na jakość szkła. Ze względów bezpieczeństwa musi ono być hartowane. Warto też wybrać ten model, który jest pokryty powłoką easy clean, odporną na zacieki i osadzanie się kamienia, dzięki czemu kabinę utrzymamy w nieskazitelnej czystości przy minimalnym nakładzie pracy.

Decydując się na kabinę typu walk in, należy zwrócić uwagę również na pewne aspekty techniczne. Podstawowym z nich jest konieczność dokładnego zabezpieczenia podłogi przed wodą i wilgocią.

O czym należy pamiętać przed montażem kabiny typu walk in?

Jeśli decydujemy się na montaż ścianki bez brodzika, pewne rozwiązania należy zaplanować na wczesnym etapie remontu. Rezygnując z brodzika, musimy pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu posadzki. Przede wszystkim musimy upewnić się, czy odpływ w naszej łazience pozwoli na obniżenie poziomu posadzki dla uzyskania odpowiedniego spadku. Optymalny spadek to ok. 1,5 – 2 cm. Aby taki spadek uzyskać, należy odpływ liniowy bądź punktowy obsadzić poniżej poziomu wylewki. O ile w nowo budowanym domu wykonanie prysznica z odpływem wody, umieszczonym bezpośrednio w podłodze, nie jest specjalnie trudne, inaczej jest, gdy chcemy mieć taki prysznic w mieszkaniu.

Przyjmuje się zwykle, że odległość od wierzchu odpływu liniowego do powierzchni stropu nie może być mniejsza niż 10 cm. Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę, że odpływ wody z podłogi pod prysznicem musi być około 1,5 cm poniżej powierzchni podłogi, to widać, że takie rozwiązanie w mieszkaniu może spotkać się z utrudnieniami.

Pamiętać musimy również, że kabina typu walk-in wymaga odpowiedniego ogrzewania w łazience. Otwarta struktura może obniżyć komfort kąpieli, jeżeli nie zapewnimy odpowiedniej temperatury pomieszczenia. Zamknięta kabina prysznicowa nagrzewa się znacznie szybciej. Struktura walk-in otwiera strefę prysznica na łazienkę, dlatego należy wziąć pod uwagę odpowiednią wentylację, która będzie zapobiegać nadmiernej kondensacji pary wodnej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl