Jak wybrać szafkę pod umywalkę?

0

Szafki łazienkowe pełnią niezbędną rolę w przechowywaniu środków czyszczących, kosmetyków, czy innych akcesoriów. Gdy drobne przedmioty leżą luzem na wierzchu, sprawiają wrażenie nieładu. Z tego powodu wybór szafki z nablatową lub zabudowaną umywalką jest taki ważny, gdyż decydując się na określony rodzaj, można uzyskać więcej wolnego miejsca w łazience.

Jak wybrać szafkę pod umywalkę?

Czym charakteryzuje się nablatowa umywalka do łazienki?

Zamawiając nową szafkę do łazienki, należy najpierw zdecydować jaki rodzaj umywalki chcielibyśmy na niej umieścić. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest umywalka montowana na blacie, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w środku szafki. Zatem pozwala ona zaoszczędzić cenną powierzchnię na przedmioty, które pragniemy schować, by nie wywoływały wrażenia chaosu w łazience. Należy nadmienić, że jest to szczególnie przydatne w mniejszych pomieszczeniach.

Czym wyróżnia się umywalka wpuszczana w blat?

Z kolei umywalka wpuszczana w blat szafki to powszechne rozwiązanie, które jest ogólnodostępne w sklepach z meblami łazienkowymi. Produkt jest specjalnie zaprojektowany pod model umywalki, dzięki czemu jego blat nie jest narażony na kontakt z wodą. Jednak wadą tego rozwiązania jest to, że nie można lub trudno wybrać inną umywalkę, pod którą wyprodukowano konkretną szafkę. Poza tym warto nadmienić, że ten rodzaj szafki w porównaniu do umywalki nablatowej ma mniejszą powierzchnię do przechowywania przedmiotów.

  • Zobacz tutaj listę dostępnych produktów z kolekcji mebli łazienkowych, na której znajdziesz różnego rodzaju szafki pod umywalkę.

Czy powinno się montować umywalkę bezpośrednio na ścianie?

Obecnie uważa się, że montaż umywalki w szafce jest jedną z lepszych decyzji, jakie można podjąć podczas aranżacji łazienki. Jednym z powodów jest estetyczność, ponieważ można ukryć wszelkie części instalacyjne, takie jak syfon czy rury wzdłuż ściany. Ponadto nie powoduje dodatkowych dziur w ścianie, w związku z czym nie trzeba martwić się wymianą kafelek w niedalekiej przyszłości. Drugim powodem jest funkcjonalność, gdyż szafka z szufladami pozwala nam przechowywać różne przedmioty, zapewniając tym samym dodatkową przestrzeń. Sprawdź ile miejsca zyskasz dzięki KOBE zestawowi szafki łazienkowej z umywalką dąb craft złoty. Reasumując, coraz mniej osób montuje umywalkę bezpośrednio na ścianie - zamiast tego wykorzystują gotowe rozwiązania.

Propozycja wnętrza dla wszystkich zwolenników drewnianych szafek łazienkowych

Co jest ważne wygląd czy materiał szafki łazienkowej?

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana szafka, niż na jej wygląd. Słabej jakości meble łazienkowe szybciej puchną i rozklejają się pod wpływem dużej wilgoci. Z tej racji to takie ważne, aby wybrać firmę, która produkuje szafki odporne na działanie pary wodnej. Najlepsze szafki do łazienki posiadają na powierzchni grubą warstwę lakieru, która nie dopuszcza wody do środka materiału, przez co się nie rozwarstwiają.

A Ty na jaki rodzaj szafki z umywalką się zdecydowałeś? Osobiście polecamy naszym Klientom szafki pod umywalkę z kolekcji KOBE, które są niezwykle praktyczne oraz nadają się do większych i mniejszych łazienek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl