do kasy suma: 0,00 zł
+48 884 90 90 89
Jaką baterię wybrać do łazienki? 0
Jaką baterię wybrać do łazienki?

Podczas wyboru idealnej armatury do łazienki, musisz zwrócić uwagę na wiele czynników. Wysiłek się jednak opłaci, bo w efekcie stworzysz sobie wygodne, atrakcyjne i spójne miejsce, przeznaczone na codzienną toaletę.

Efektowna bateria potrafi zmienić charakter całej łazienki. Może harmonizować z wystrojem lub grać pierwsze skrzypce w pomieszczeniu.

Niezależnie od tego, czy remontujesz, czy budujesz zupełnie nową łazienkę, wybór designerskiej armatury może całkowicie odmienić jej wygląd.
Baterie są centralnymi punktami w pomieszczeniu i muszą pasować do jego ogólnego stylu i motywu. Znalezienie odpowiedniego kranu łazienkowego oznacza uwzględnienie wielu aspektów - ogólnego projektu, walorów wizualnych oraz funkcjonalności.

Zacznijmy od walorów wizualnych.

Na rynku możemy dostać produkty zarówno proste w swojej formie, jak i finezyjne, w stylu retro, minimalistycznym lub o futurystycznym kształcie.

Do wyboru mamy baterie czarne, białe, złote, matowe i w połysku, z łączonych materiałów i kolorów, z elementami drewna, a nawet całe drewniane. Spektrum kolorów i materiałów jest imponujące.

Jeśli brakuje Ci odwagi lub jesteś niepewny, wybierz baterię prostą w kształcie, bez kolorystycznego szaleństwa. Armatura jest kosztownym zakupem na lata, więc nie należy kupować jej pod wpływem chwili, czy trendu, który w danym momencie panuje.

 

 

Przy wyborze baterii powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana.

Renomowani producenci zdają sobie sprawę z konieczności wykorzystania materiałów wysokiej jakości, odpornych na korozję, ponieważ każdy element narażony jest na działanie wody. Najlepsza jakościowo armatura sanitarna wykonana jest ze szlachetnej miedzi pokrytej odporną powłoką chromową. Chrom posiada właściwości antykorozyjne, co pozwala na bezpieczne i długotrwałe użytkowanie. Przy właściwej pielęgnacji i konserwacji będziemy cieszyli się lśniącymi kranami przez lata.

Jeśli dbasz o środowisko oraz własny budżet, dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem oszczędnościowym, który pozwala zminimalizować zużycie wody, a jednocześnie komfortowo korzystać z jej podstawowej funkcji. Jak to jednak możliwe? Wszystko opiera się na wywieranym podciśnieniu, które miesza ze sobą powietrze i wodę wydobywającą się z wylewki. Za pomocą aeratora jej strumień ulega spienieniu, co automatycznie ogranicza jej ilość wypływającą z kranu.

Ważnym kryterium, którego nie można pominąć przy zakupie baterii, jest rodzaj mocowania. Do wyboru mamy te, które przeznaczone są do montażu ściennego natynkowego lub podtynkowego, a także modele stojące i wolnostojące, które świetnie komponują się z wyposażeniem niestandardowym, takim jak umywalki nablatowe czy wolnostojące wanny.

Wybór odpowiedniej wysokości baterii to podstawa - zbyt niska uniemożliwi swobodne operowanie dłońmi pod kranem, a zbyt wysoka będzie rozpryskiwać wodę na boki. Panuje tu zasada, że im głębsza umywalka, tym wyższa może być bateria. Nie bez znaczenia pozostaje także długość wylewki i dostosowanie jej do wymiarów umywalki.

 

Podział baterii ze względu na ich zastosowanie:

 

Baterie umywalkowe – w zależności od rodzaju umywalki mogę występować jako baterie umywalkowe stojące lub baterie umywalkowe ścienne.

Baterie wannowe – najpopularniejszym rodzajem są baterie wannowe ścienne. Rzadziej spotyka się już baterie stojące, montowane na specjalnych kolankach. W ostatnich latach coraz więcej pojawia się baterii wannowych stojących 3-otworowych, których integralna część i mechanizm jest ukryty pod zabudową wanny.

 

 

Baterie prysznicowe – często jako alternatywa dla baterii wannowych. W dużych łazienkach możemy spotkać jedno i drugie. Występują w wersji ściennej często jako część całego zestawu natryskowego.

            

Baterie bidetowe – zyskują na popularności, ponieważ bidety coraz częściej pojawiają się w naszych łazienkach. Występują w wersji stojącej i posiadają na końcu wylewki perlator przegubowy.

 

 

 

Podział baterii ze względu na sposób mieszania wody:

 

Baterie jednouchwytowe – elementem mieszania wody jest głowica mieszaczowa.

Baterie dwuuchwytowe – posiadają dwie głowice ceramiczne.

Baterie termostatyczne – termostat wbudowany w baterię nadaje wodzie ustawioną przez nas temperaturę.

 

Podział baterii ze względu na sposób montażu:

 

Baterie stojące – montowane na umywalce, wannie czy bidecie. Jest to najczęściej stosowany rodzaj baterii.

Baterie ścienne – mocowane do ściany za pomocą mimośrodów. Dziury odpowiednio wycięte w płytkach, zasłonięte są rozetami maskującymi.

Baterie podtynkowe – można je po części zaliczyć do baterii ściennych, ponieważ ich element użytkowy jest mocowany na ścianie. Wyróżnia je jednak to, że główny mechanizm baterii jest mocowany w ścianie i jest zasłonięty. Rozwiązanie to jest estetyczne i pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Widoczne są tylko elementy niezbędne w użytkowaniu takie jak pokrętło mieszające, wylewka czy też deszczownica.

 

 

Baterie wolnostojące - instaluje się je niezależnie od umywalki czy wanny, z boku w podłodze lub na blacie.

 

 

Wbrew pozorom wyboru odpowiedniej armatury nie powinniśmy odkładać aż do końca remontu. By uniknąć niepotrzebnego stresu, podejmowania decyzji na szybko i konieczności dokładania pracy, wybierz ją już na etapie projektowania wyglądu łazienki.

W celu znalezienia idealnej skorzystaj z oferty naszego sklepu, gdzie znajdziesz szeroki wybór trwałych, nowoczesnych i atrakcyjnych baterii.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl